Hakkımızda

Konut Sigortası

Acenteliklerini yapmış olduğumuz şirketlerin konut sigortası ürün detayları aşağıda bilgilerinize sunulmuştur.Detaylı bilgi için lütfen bize ulaşın.
ANADOLU SİGORTA KONUT SİGORTASI
Konut Sigortası ürünümüz, eviniz ve içindeki eşyaları yangından hırsızlığa, depremden su baskınına kadar pek çok riske karşı koruma altına alan geniş kapsamlı ve "kişiye özel" bir paket sigorta uygulamasıdır.
Evin ve içerisindeki eşyaların oturulamaz hale geldiği durumlarda, taşınma veya enkaz kaldırma gibi giderler sizi mağdur edebilir. Ayrıca evinizde oluşabilecek hasarlar yüzünden kiracınızı taşınmak zorunda bırakabilir, bu nedenle kira gelirinizden mahrum olabilirsiniz. Anadolu Sigorta, sunmuş olduğu Konut Sigortası ürünü ile sizi buna benzer oluşabilecek birçok yükten kurtarır.
Neden Konut Sigortası Almalıyım?
Anadolu Sigorta’nın Konut Sigortası, tek bir poliçe ile birçok durum için güvence sunmaktadır. Yangın, deprem, fırtına, sel ve su baskını gibi durumlar sonucu evdeki eşyaların teminat altına alınması konut paket sigortasının kapsamındadır.
Konut Sigortası kapsamında sigortalılarımızın hayatını kolaylaştıracak ve herhangi bir ek ücret istemeden verilen asistans hizmetlerini de sunuyoruz. Bunlar; konutta meydana gelen hasar sonucu oluşan tesisat ve elektrik sorunlarının tamiratından, doktor veya ambulans gönderilmesine, otel hizmetine veya konutun fatura ödemelerine destek vermeye kadar, geniş bir yelpazede bulunmaktadır
AKSİGORTA KONUT SİGORTASI
Aksigorta Ev – Eşya Sigortası En Kapsamlı Konut Sigortasıdır çünkü: apartmanınızın ortak kullanım alanlarında oluşan hasarlardan, komşularınıza verebileceğiniz maddi hasarlara, ücretsiz çilingir ve camcı hizmetlerinden, kapınıza ambulansa kadar aklınıza gelen ve muhtemelen gelmeyen pek çok şey Aksigorta Ev – Eşya Sigortası’nın kapsamındadır.

Aksigorta Ev – Eşya Sigortası’nı almalısınız çünkü: apartmanınızın ortak kullanım alanlarında oluşan hasarlardan, komşularınıza verebileceğiniz maddi zararlara aklınıza gelen ve muhtemelen gelmeyen pek çok şey Aksigorta Ev-Eşya Sigortası’nın kapsamındadır!

Anahtar İkonu Çilingir (Yılda üç defa 450 TL’ye kadar)

Camcı İkonu Camcı (Yılda üç defa 450 TL’ye kadar)

Ambulans ikonu Kapınıza kadar gönderilecek 7/24 ücretsiz ambulans Ev – Eşya Sigortası kapsamındadır.

Satın almış olduğunuz Aksigorta Ev Eşya poliçesi ile birlikte yararlanabileceğiniz Avantajlı diş paketi, Hukuksal koruma, Diyetisyen, Halı yıkama ve Kuru temizlemeden oluşan Beşi Bir Yerde Hizmetlerini kullanmak için 444 27 27 numaralı Aksigorta Hizmet Merkezi’ni arayabilirsiniz.

Üstelik tüm bunlara ayda 19 TL *’ye sahip olabilirsiniz.

Aksigorta Ev – Eşya Sigortası yangın, patlama, duman, deprem, her türlü su baskını, hırsızlık, yer kayması, fırtına, yıldırım, elektrik hasarları, kaza, taşıt çarpması, kargaşalık, halk hareketleri, kötü niyetli hareketler ve terör sonucu oluşan hasarları karşılar.

Ev Sahibi de Olsanız, Kiracı da Olsanız Evinizi ve Eşyanızı Sigortalatabilirsiniz.

Aksigorta Ev-Eşya Sigortası ile eviniz ve eşyanızı birlikte sigortalatabileceğiniz gibi, ayrı ayrı da sigortalatabilirsiniz. Dilerseniz evinizin ve eşyanızın sigorta değerini kendiniz tayin edebilirsiniz

*19 TL örnek fiyat olup, İstanbul Fenerbahçe’de 100.000 TL bina, 25.000 TL eşya ve 2.500 TL cam kırılması teminatlı 100 metrekare bir konut için geçerlidir.

Üstelik Kredi kartına 9 taksit imkânıyla!

MAPFRE GENEL SİGORTA KONUT SİGORTASI

Eviniz kendinizi güvende hissettiğiniz, sevdiklerinizle bir arada olduğunuz yaşam alanınız; aynı zamanda geleceğiniz için çok önemli bir yatırım… Peki bu önemli varlığınızın her gün karşı karşıya olduğu onlarca riskin fakında mısınız?
Sizi bilmiyoruz ama riskleri düşünmek ve sizlere kapsamlı bir güvence sunmak bizim işimiz. Yıllara dayanan deneyimlerimizle tasarladığımız Konutlar için Çağdaş Güvence Sigortası ile konutunuzu ve içindekileri korumamız altına alıyoruz.
Gelin Konutlar İçin Çağdaş Güvence Sigortası yaptırın, aklınız evinizde ve eşyalarınızda kalmadan gönül rahatlığıyla yaşayın.

GENERALİ SİGORTA KONUT SİGORTASI

Prestij Evim Ekstra'nın Farkı:
Hırsızlık, yangın, dahili su, sel ve su baskını gibi standart teminatların yanı sıra:
• Deprem teminatı ile Deprem, deniz depremi (tsunami) ve yanardağ püskürmesinin doğrudan veya dolaylı neden olacağı yangın, infilak, yer kayması veya toprak çökmesi sonucu sigorta kapsamına dahil edilen kıymetlerde meydana gelenler dahil bütün zararlar teminata dahildir.
• İster ev sahibi ister kiracı olun; Prestij Evim Ekstra ile sahip olduğunuz varlıklar için için ihtiyaç duyduğunuz risklere karşı güvence sağlanmaktadır.
• Kapı ve pencere camları, aynalar ile mobilya cam ve aynaları ve ayrıca camdan mamul masa, sehpa, buzdolabı ve vitrin camlarının (yatay camlar dahil) kırılma neticesinde uğrayacakları zararlar da güvence altına alınmıştır.
• Teminat kapsamındaki risklerin gerçekleşmesi sonucu sigortalı konutta yapmış olduğunuz boya badana, duvar kağıdı, banyo/mutfak dolapları vb. dekorasyonel masraflar ile binaya ait sabit kıymetlerde oluşacak zararlar da güvence altına alınmıştır.
• Teminat kapsamındaki risklerin gerçekleşmesi sonucu konutun oturulamaz duruma gelmesi sonucu kiracıysanız peşin ödediğiniz kira tutarı, ev sahibiyseniz tamirat süresince hak ettiğiniz kira tutarı da güvence altına alınmaktadır.
• Teminat kapsamındaki risklerin gerçekleşmesi sonucu (doğal afetler ve hırsızlık hariç) komşu bina ve mallarında oluşacak zararlar nedeniyle sorumluluğunuz da güvence altna alınmaktadır.
• İzolasyon eksikliği teminatı ile ; yağmur veya kar sonucu konutunuza sızabilecek kar veya yağmur suyunun neden olabileceği boya,badana kirlenme veya onarım masrafları teminat altındadır.
• Eşyalarınızın yeni alım değeri üzerinden hasar ödemesi yapılacaktır.
• Altın, gümüş ve sair kıymetli maden ile bunlardan mamül eşya, mücevher, değerli taş, inci ve benzerleri ile saat için kilit altı şartı aranmaksızın eşya sigorta bedelinin 5% ile teminat altına alınmıştır.
• Nakit para, hisse senedi, tahvil ve kıymetli kağıtlar kilit altında muhafaza edilme şartı ile maksimum 500 TL'ye kadar hırszılık riskine karşı güvence altına alınmıştır.
• Eşyalarınızın kazaen kırılma riski 500 TL'ye kadar güvence altındadır.
• Normal veya anormal bir elektrik akımı nedeniyle elektronik cihazlarınızda ve dağıtım şebekesinde oluşturacağı zararlar 500 TL'ye kadar güvence altına alınmıştır.
• Misafirlere ait eşyalar da teminat kapsamındaki risklere karşı 1.000 TL ile güvence altına alınmıştır.
• Generali Konut Yardım Hizmetlerinin tümünden tamamen ücretsiz olarak 7 gün 24 saat yararlanabilirsiniz.
• Peşin,4,6 veya 9 taksit ödeme seçenekleriyle Prestij Evim Ekstra poliçenize kolayca sahip olabilirsiniz.
Küçük bir fark ödeyerek yararlanabileceğiniz hizmet ve teminatlarımız:
• "Artı Teminat" güvencesi ile tek bir teminat ile evinizi aşağıda yer alan 9 farklı riske karşı daha güvence altına alabilmektesiniz;
o Sigortalı Adres Dışında Bulunan Eşyalar Teminatı
o Gıda Bozulması Teminatı
o Eşyaların Kurtarılma,Taşınma ve Depolanma Masrafları Teminatı
o Alternatif İkametgah Masrafları Teminatı
o Yakıt Sızması Teminatı
o Aile Sorumluluk Teminatı
o Kişisel Eşyalar Gasp/Kapkaç
o Makine Kırılması Ortak Alanlar
o Aile Hukuksal Koruma

* “Artı Teminat” poliçenizi satın aldığınız kaynağa göre kapsama standart teminat olarak eklenebilmektedir.
• Ev eşyalarınız arasında bulunan elektronik cihaz ve makinelerinizin ani bir nedenle arızalanması durumunu da çok küçük bir fark ödeyerek 5.000 TL'ye kadar güvence altına alabilmektesiniz.
• Kendinizi ve birlikte yaşadığınız aile bireylerinizi çok küçük bir fark ödeyerek, kaza sonucu vefat ve sürekli sakat kalma durumlarına karşı aile başı 20.000 TL ve kişi başı 5.000 TL limitle güvence altına alabilmektesiniz.
• Konutunuzda SGK ya bağlı çalışan hizmetliniz veya gündelikçinizin sebep olabileceği Hırsızlık hasarlarına karşı koruma; 1.000 TL teminat limiti ile poliçenize dahil edilebilmektedir.
Generali Konut Yardım Hizmet Kapsamı

Sunulan Hizmetler*

Limit

Bilgi Hattı Hizmeti

Sınırsız

Tıbbi Bilgi ve Danışmanlık

Sınırsız

Ambulans ve Evde Hekim Muayene Hizmeti

Kara Ambulansı X 3 kez

Su tesisatı Hizmeti

150 TL X 3 kez

Elektrik Tesisatı Hizmeti

150 TL X 3 kez

Çilingir Hizmeti

150 TL X 3 kez

Cam İşleri Hizmeti

150 TL X 3 kez

Araç Çekici Hizmeti

Kaza veya Arıza Durumu X 1 Kez

Otelde Konaklama Hizmeti

4 yıldızlı otel X 3 gün

Konutun Korunması ve Gözetimi Hizmeti

48 saat ile